Vėjas, bangos, vantų ”kalimas” – pati geriausia raminanti muzika tikram buriuotojui, kurio kiekvieno tikslas – laisvės pojūtis milžinišku greičiu skrodžiant bangas vandenyne.

O jei tau tik 12-15 metų ir patirtis apsiriboja tik “Optimist” klasės laiveliu? Kokį tau didybės ir galybės pojūtį sukelia laivas, lekiantis 27 mazgų greičiu? … O jei dar ir gervę gauni pasukti, palaikyti šturvalą rankose? Ir ne bet ko , o galingiausio Lietuvoje jūrinio “bolido” – Ambersail 2, trumpam atvykusio “atsikvėpti” į Lietuvą? Vaikams tai turbūt yra įsimintiniausias metuose, o gal būt ir visam gyvenimui įsirėžęs įvykis. Man šokinėjo iš džiaugsmo širdis, girdint tiek pasakojimų, tiek įspūdžių…. ir aš jais visais taip didžiavausi…, net pavydėjau.

Dabar vaikai tikrai žino ir jaučia, kad buriavimas nesibaigia vien jų sportiniu laivu, kad yra daug didesnė siekiamybė – greičio, jėgos ir didybės vandenynų “bolidai”, kurie daugumai kol kas tik svajonė….. tačiau kas žino, gal tikrai užaugs nauja “Linkų” karta, kuria didžiuosimės nemažiau nei dabar esama Ambersail 2 įgula.

Už šią beprotiškai gražią idėją pirmiausiai noriu padėkoti jos autoriams Dariui Antanavičiui bei Dainius Čėpla, kuris taip pat prisidėjo ir kaip mūsų media atstovas, sumanymo įgyvendintojams – Ambersail 2 savininkams ir ypač Raimundui Daubarui, kuris suteikė vaikams tokią fantastinę galimybę; Neringos sporto mokykla – oficialus, parūpinusiai vaikams transportą, na ir lenkiu žemai galvą visų vaikų ir trenerių vardu prieš pačią šauniausią įgulą, leidusią džiaugtis šiomis akimirkomis – Liną Ivanauską (Linkų), Tomą Ivanauską, Domantą Juškevičių bei Artūrą Dargį. Jūs dar ilgai išliksite didvyriais vaikų akyse 🙂

Ačiū!

Geriausi tarp geriausių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *